شهید اروجعلی نصیرزاده هشجین

نام : اروجعلی

 

نام خاموادگی : نصیر زاده هشجین

 

نام پدر :  قربانعلی

 

تاریخ تولد : 02 / 01 / 1340

تاریخ شهادت : 17 / 09 / 60

محل شهادت : دزفول

 

زندگینامه

شهید اروجعلی نصیرزاده هشجین در دوم فروردین 1340 در بخش  خورش رستم خلخال چشم به دنیا  گشود. ودر یك خانواده متوسط اهل تسنن پرورش یافت. واز اوان كودكی بچه ساكت ومودبی بود ودر سن 7سالگی  برای تحصیل راهی مدرسه شد. تااینكه به علت وضع نا مطلوب  مالی بعد از اینكه پنجم  ابتدایی راپشت سر گذاشت وادامه نداد. وبرای كار به تهراه رفت ودر انجا در یك  چلوكبابی به كار مشغول شد. تا بدین طریق كمك حال پدرش باشد وبه خانه وخانواده اش سامان بخشد. تا رفتن به خدمت سربازی در آنجا كار كرد. پدر شهید میگفت: اگر او نبود وضع مالی ما خیلی بدتر از قبل می شد كه بود. در اوایل انقلاب به خدمت سربازی رفت..نامبرده خیلی متین وساكت وكم حرف بود وهر موقع پول داشت به پدرش می داد وامید پدرش بود. به خانواده اش همیشه ترحم داشت. یار ومددكار اهل خانواده بود. ودر موقع بازگشت از كار ومسافرت ، سوغات برای خانواده اش می آورد تا با آن همه فقر واستضعاف مالی خانواده خود را خوشحال كند.شهید در دوران انقلاب فعالیت میكرد و در تظاهرات فعالانه شركت می كرد. وخیلی شجاع  بود به طوری كه از نامه هایی كه در ارتش "سیاسی- ایدئولوژی "  برای خانواده اش نوشته شده همیشه  از شجاعت وبی باكی ایشان سخن رفته است.

پدر شهید می گوید :

یگان اعزام کننده شهید ارتش می باشد و یک بار به جبهه اعزام شده است و مدت حضور ایشان در جبهه 3 سال می باشد شهید قبل از شهادت مجروح نشده است .

 

وصیت نامه

بسمه تعالی

با درود فراوان به امام زمان ونائب بر حقش امام خمینی وسلام ودرود برشهیدانی كه در راه خدا   از جان خود گذشته اند.   من اگاهانه شهادت را انتخاب كرده وبه مرگ در رخت خواب پشت  كرده وخونین به دیدار خدا رفتن را انتخاب كرده ام. این راهی كه من انتخاب كردم  راهی است كه سالار شهیدان   این راه را انتخاب كرده واز پیروان او هستیم . وباید این راه را برویم. خدا را شكر كه این نعمت را برای ما كرامت نمود. ووجود شخصیتی بی نظیر  همچون امام خمینی بین ملت ما ظاهر فرمود. واین بزرگترین عنایتی  بود كه  خداوند عالم  به ما كرامت فرموده است. ما آنقدر در دریای خون خود شناور میشویم تا بالاخره به ساحل دریا برسیم تا به قله پیروزی برسیم وبرای رسیدن به پیروزی از شهادت هراسی نداریم. مادر مهربانم فرزندت را ه خودش را خیلی خوب پیدا كرد. ودر این راه قدم گذاشت. مادرم وپدرم صبر كنید كه بعد از ان نوبت پیروزی است. وبار دیگر تكرار میكنم كه برای من گریه نكنید. تنها وصیت من این است كه به اسلام راستین معتقد باشید ودست از یاری رهبر عزیزمان خمینی بت شكن برندارید. به دین اسلام خدمت كنید. نگذارید خون شهیدان اسلام  پایمال شود از خون آنها دفاع كنید.  مرا همیشه در یاد داشته باشیدوبرایم طلب آمرزش كنید . وبه فرزندانتان بگویید كه آزاد زندگی كنند. وبخل وحسد را از خوددور كنند وبر نفس خود غلبه كنند.

ای انقلاب عزیز ما        سیراب شو از خون          به ایستادگی ات ادامه بده

بجوشید واز خون ما به تداوم انقلاب  ادامه دهید. ای اسلامیان بخروشید.

ای مهدی عزیز ای منجی عالم تورا به جان مادرت زهرا تورا به جان ناله های نیمه شب علی وتو را به ناله های یتیمان شهیدان انقلاب اسلامی قسمت میدهم از خدا بخواه كه هر چه زودتر با شمشیر اخته ات دشمنان اسلام ومسلمین واشغالگران  غاصب بی دین را از صفحه روزگار بر انداز   .   

  در مورخه 7/9/1360         اروجعلی نصیر زاده

.: Weblog Themes By M a h S k i n:.