هشجین یکی از شهرهای جذاب و دیدنی استان اردبیل ایران می باشد . هشجین شهری است در قلب بخش خورش‌رستم شهرستان خلخال ، که در شمال غرب ایران واقع شده است .
هشجین در جنوب شهرهای : اردبیل ، سرعین و خلخال ، شمال زنجان ، شرق بندر انزلی و رشت ، شرق میانه قرار گرفته است . شهر هشجین با ماشین تا شهرهای اردبیل 2 ساعت و 5 دقیقه (130 کیلومتر) ، سرعین 2 ساعت و 23 دقیقه (153 کیلومتر) ، خلخال 1 ساعت و 1 دقیقه (46.9 کیلومتر) ، زنجان 2 ساعت و 56 دقیقه (208 کیلومتر) ، بندر انزلی 3 ساعت و 22 دقیقه (161 کیلومتر) ، رشت 3 ساعت و 38 دقیقه (186 کیلومتر) ، میانه 1 ساعت و 48 دقیقه (107 کیلومتر) مسافت دارد . همچنین این شهر تا تهران 6 ساعت (416 کیلومتر) فاصله دارد ، که اگر بخواهید از تهران به هشجین سفر کنید باید از شهرهای قدس ، کرج و قزوین عبور کنید تا به هشجین برسید .
اماکن دیدنی هشجین :
قله آق داغ ۳٬۳۰۳ متر ارتفاع دارد که به عنوان دومین کوه بلند استان اردبیل مطرح شده است . هشجین با ماشین تا قله آق داغ 29 دقیقه (20.9 کیلومتر) مسافت دارد .
جنگل‌های روستاهای نوده ، آق سو ، چنارلیق ، کیوی زاویه ، قره تکان
آبشارهای نوده
زیارتگاه و آرامگاه شیخ محمد قریشی در هشجین ، سید احمد معراجی در اسبو و آرامگاه شیخ کشف‌الدین در روستای دایوکندی واققع شده است .
ییلاق‌های کلکی ، سویودلی ، پنبه لکه و قنشرسوکن برندق .
حاشیه رود قزل اوزن در واقع راه اصلی اردبیل به آزاد راه زنجان میانه می باشد و در منطقه سرچم میپیوندد و از حاشیه این رود عبور میکند .
باغات روستای نمهیل، برندق، گهراز.
روستای (ماسوله‌ای شکل) کزج که یکی از روستاهای تفریحی و گردشگری این استان می باشد و جزء ۱۰ روستایی است که از ساختار با ارزش معماری در ایران برخوردار است .
چشمه‌های آب‌گرم (ایستی سو)
حاشیه قزل اوزن به طول ۹۰ کیلومتر از منطقه خورش رستم عبور میکند و محلی ایده آل برای ماهیگیری ، قایق‌سواری و کشاورزی است .
آرامگاه آقا میر جعفر در روستای سادات گهراز
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.